banner
palmiyemerkezi
anasayfa
ayinbitkisi
arsiv
bos1
baglantilar
iletisim
kitap
palmiye böceði
basýnda
siteyioneriniz
harita
sorular ve cevaplar
ulasim
lisan seç
intro
bos2
bos2
bos2

AYIN HABERLERİ

 
AYIN HABERLERİ                                               MART 2014

Şubat ayı yağışları mevsim normalinin altında geçti, don olayı olmadı. Budama, bakım ve üretim faaliyetlerine devam edildi. Havaların sıcak geçmesi nedeni ile bu yıl satış sezonu erken başladı. Özel siparişler için yapılan üretime ağırlık verildi.

Fotoğraflarda yeni üretimlerimizden Varil Kaktüs “Echinocactus grussonii”, açan çiçeklerimizden Lonicera fragrantissima (Kış Hanımelisi),  Clivia miniata (Klivya), Primula acoulis hybrid (Çuha Çiçeği) Aloe maculata -A.saponaria- (Benekli Aloe),  Aloe Sp.(Kırmızı Özsulu Ağaç Aloe), Kalanchoe fedtschenkoi (Pembe Yapraklı Kalanço)  görülmektedir.

AYIN HABERLERİ                                               ŞUBAT 2014

Ocak ayı genellikle, az yağışlı ve sıcaklık olarak mevsim normallerinde geçti. Kayda değer bir don olmadı. Personelin çoğu yıllık izinlerini kullandılar. Bakım, budama, öğütme ve şaşırtmalara devam edildi.

Fotoğraflarda, budama ve öğütmeden kareler, ay içinde açan çiçeklerden, Zeytin Çalısı “Teucrium fruticans”, Sanvitalya “Sanvitalia speciosa” ve Kaya Kaktüsü “Cereus peruvianus monstrose” görülmektedir.

AYIN HABERLERİ                                               OCAK  2014

Peyzaj mimarımız Nuriye Beyde’nin babası, Mustafa Beyde’yi 6 Aralık tarihinde kaybettik, çalışma arkadaşımız ve kederli ailesine taziyelerimizi bildiririz.

13-16 Aralık tarihleri arasında gece donları yaşadık, ısı -4 °C ye kadar düştü. 22-24 Aralık tarihleri arasında da hafif don oldu. Üretim serasının 20 yıla yakın hizmet veren, kendi dizaynımız süper sobasının, kazan kısmı ve sera dinoması yenilendi.

Fotoğraflarda, kazanı yenilenen üretim serası sobası, açan çiçeklerimizden Aechmea fasciata (akmea), Euphorbia grandicomis (Dikenli Sütleğen),  Odontonema strictum (Alev Çiçeği),  Clerodendrum splendens (Sarmaşık Kısmet Ağacı) görülmektedir.

 

* PEYZAJDA 4. BOYUT (AYIN BİTKİSİ)

* AYIN HABERLERİ 2010 ARŞİV

* AYIN HABERLERİ 2011 ARŞİV

* AYIN HABERLERİ 2012 ARŞİV

* AYIN HABERLERİ 2013 ARŞİV

 

 

 

 

 

Sayfa Başı